• JESEN U BARANJI: 56 fiš majstora borilo se za titulu najboljeg

  U petak, 26. rujna održano je otvoreno prvenstvo u kuhanju fiš paprikaša na Trgu Slobode u Belom Manastiru, u sklopu 14. po redu manifestacije „Jesen u Baranji“, koju su uspješno organizirali TZ Baranje i Grad Beli Manastir, uz potporu Osječko – baranjske županije.
  Svim nazočnima obratili su se župan osječko- baranjski Vladimir Šišljagić, koji je ujedno i otvorio manifestaciju i grdonačelnik Belog Manastira Ivan Doboš. Na Fišijadi je sudjelovalo 56 majstora fiš-paprikaša koji su pokazali svoje umijeće u kuhanju tog svima poznatog jela, a pobjednik ovogodišnje Fišijade u Belom Manastiru Momo Đurđević, iz Kneževih Vinograda, ide na državno natjecanje u kuhanju fiš-paprikaša koje se održava su Osijeku.. Drugo mjesto pripalo je Anti Dozanu iz Osijeka, a treće Željku Turaliji iz Valpova. Sve prisutne natjecatelje i goste zabavljao je tamburaški sastav „Ladovina“ te grupa Retrospektiva. Tradicionalna manifestacija završena je subotnjim sajmom jabuka i proizvoda od jabuka, u sklopu kojega je organizirana humanitarna akcija za 14 – godišnjeg Mislava Šuška oboljelog od cerebralne paralize. Dio predstavljenih proizvoda od jabuka bila je i štrudla od jabuka, a dobrovoljni prilog koji je skupljen od humanitarne prodaje štrudli, ići će u dobrotvorne svrhe kao pomoć u liječenju Mislava.

  Kalendar događanja

  • Travanj 2018
   PUSČPSN
   « ožu.   svi. »
          1
   2 3 4 5 6 7 8
   9 10 11 12 13 14 15
   16 17 18 19 20 21 22
   23 24 25 26 27 28 29
   30       

  Turizam

   ministarstvo-turizmahrvatska-turisticka-zajednicaturisticka-zajednica-baranje