• Pretraži !

  Novosti

  Obilježen Dan antifašističke borbe

  23.06.2014.

  Povodom obilježavanja Dana antifašističke borbe, danas, 22. lipnja gradonačelnik Belog Manastira Ivan Doboš i njegovi zamjenici Predrag Stojanović i Marko Bogatić položili su vijenac na spomenik borcima Crvene armije -na Trgu Slobode u Belom Manastiru.

  Polaganju vijenaca pridružili su se i predstavnici i članovi Udruge antifašističkih boraca i antifašista Beli Manastira te članovi Gradskog vijeća Grada Belog Manastira. Vijenac su položili i na zajedničku grobnicu borcima NOR -a i Crvene armije na Partizanskom groblju u Belom Manastiru.
  Podsjetimo kako se Dan antifašističke borbe tradicionalno obilježava 22. lipnja svake godine, a na taj je dan 1941. godine šumi Brezovica kod Siska osnovan Prvi sisački partizanski odred, ujedno i prva antihitlerovska postrojba u tadašnjoj okupiranoj Europi.

  antifašisti

  Obavijesti i novosti

   Mapa grada