Jutros je u Gradskoj vijećnici grada Belog Manastira održana tiskovna konferencija na temu crpilište Topolje koju je sazvao gradonačelnik Ivan Doboš sa suradnicima i direktor Baranjskog vodovoda d.o.o. Beli Manastir Alen Hranić.

Gradonačelnik Ivan Doboš pojasnio je kako su konferenciju za novinare sazvali upravo zato da bi dematirali objede koje dolaze iz redova oporbe, vezano uz nepostojanje certifikata potrebnih za rad. Vodocrpilište Topolje ima uporabnu dozvolu, što automatski znači da je dobilo i jamstva za kvalitetu vode i kapacitiranost, rečeno je u belomanastirskoj Gradskoj upravi.

Voda s ovog crpilišta prošla je i kemijska i biološka testiranja, a kada je riječ o kapacitetu, tijekom ispitivanja prolazak vode je čak i premašio potrebnih 40 litara u sekundi. Kapacitet je smanjen jer su potrebe za vodom lokalnog stanovništva daleko niže od predviđenih 40 litara u sekundi. Naime, trenutačno se kreću tek oko pet litara.