Baranjska udruga rekreativnih pustolova – BURP iz Belog Manastira početkom mjeseca kolovoza krenula je s provedbom građanske inicijative „Kućica po kućica, mijenja se glavica“ koju financira Zaklada za razvoj lokalne zajednice „Slagalica“ iz Osijeka.

S idejom uređenja javnih površina za boravak ljudi i životinja dizajnirat će i u Gradu Belom Manastiru postaviti 30 klupa. Kako bi građane osvijestili o potrebi cijepljenja, čipiranja i kastriranja pasa i mačaka, putem javnog poziva nagradit će 10 svojih sugrađana novim kućicama za pse.

– Želimo od ljudi koji su odgovorni vlasnici svojim životinjama napraviti primjer svima drugima koji to nisu. Kućice ćemo dodijeliti onim građanima koji imaju manje prihode kućanstva i koji su svoje pse cijepili, čipirali i kastrirali baš zato jer je većini građana neimanje novca izlika za nebrigu o životinjama i napuštanje ili usmrćivanje njihovih potomaka. No, kad tko ima dovoljno novca?, pojasnio je voditelj građanske inicijative Jakob Kajtar.

Uz postavljanje klupa i akciju dijeljenja kućica BURP-ovci će provoditi i informativnu kampanju lijepljenjem plakata i dijeljenjem letaka na subotnjim šetnjama napuštenih pasa iz Skloništa za napuštene životinje u Belom Manastiru. Paralelno s tim, građani će biti pozvani sudjelovati i u akcijama sastavljanja i bojanja klupa i kućica.
burpovci1

Skip to content