Povodom obilježavanja Dana neovisnosti Republike Hrvatske jutros su položeni vijenci i zapaljene svijeće u znak sjećanja na sve poginule i nestale branitelje te civilne žrtve Domovinskog rata kod Središnjeg križa na Katoličkom groblju u Belom Manastiru. Počast su time odali gradonačelnik grada Belog Manastira Ivan Doboš sa suradnicima te predsjednicom i članovima Gradskog vijeća Grada Belog Manastira, uz prisutnost predstavnika Koordinacije udruga proizašlih iz domovinskog rata, te predstavnika političkih stranaka.

Osmog listopada 1991. godine Hrvatski sabor je jednoglasno donio Odluku o raskidu državnopravnih sveza s ostalim republikama i pokrajinama SFRJ. Sabor je pritom utvrdio da Republika Hrvatska više ne smatra legitimnim i legalnim ni jedno tijelo dotadašnje SFRJ, te da ne priznaje valjanim niti jedan pravni akt bilo kojeg tijela koje nastupa u ime bivše federacije, koja više kao takva ne postoji.
Čestitamo Vam Dan neovisnosti!

Skip to content