Gradonačelnik Ivan Doboš i dogradonačelnik Predrag Stojanović u ponedjeljak, 4. studenog posjetili su tradicionalni 6. po redu Sajam poslova Osječko-baranjske županije koji organiziraju Hrvatski zavod za zapošljavanje Područna služba Osijek u suradnji s lokalnim partnerima, a koji se održava u 20 gradova u Hrvatskoj. Ove je godine po prvi puta u sklopu sajma održan i Europski dan poslova u RH budući da je Republika Hrvatska od 01. srpnja članica Europske unije.

Sajam je održan u Sportskoj dvorani Elektrotehničke i prometne škole u Osijeku, S područja, Baranje na Sajmu je sudjelovala tvrtka Belje d.d., Tvrtka Crown Coll d.o.o., Beli Manastir, Termotehnika, Beli Manastir, Starco d.o.o, Beli Manastir, te Florijan- dimnjačarske usluge, Luč. U suradnji Zavoda za zapošljavanje i Grada Belog Manastira, na Sajam je organizirano otišlo 30 tak nezaposlenih koji su u evidenciji belomanastirske Ispostave. Osim što su obišli sajam i porazgovarali sa poduzetnicima gradonačelnik Ivan Doboš, dogradonačelnik Predrag Stojanović i voditeljica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područne službe Osijek, ispostave Beli Manastir Nada Šinko prisustvovali su prezentaciji i radionici EURES portala , EURES- sloboda kretanja ljudi u EU. Tema radionice bile je:Slobodno kretanje radnika u Europskoj uniji od kada je Republika Hrvatska članica Europske unije, zemlje za koje ne trebaju radne dozvole, što je to EURES i koja je uloga EURES savjetnika. Eures portal – kako si olakšati pronalazak posla u zemljama EPG i kako lakše doći do informacija o uvjetima života i rada u zemljama EPG.

Skip to content