U petak, 26. rujna održano je otvoreno prvenstvo u kuhanju fiš paprikaša na Trgu Slobode u Belom Manastiru, u sklopu 14. po redu manifestacije „Jesen u Baranji“, koju su uspješno organizirali TZ Baranje i Grad Beli Manastir, uz potporu Osječko – baranjske županije.
Svim nazočnima obratili su se župan osječko- baranjski Vladimir Šišljagić, koji je ujedno i otvorio manifestaciju i grdonačelnik Belog Manastira Ivan Doboš. Na Fišijadi je sudjelovalo 56 majstora fiš-paprikaša koji su pokazali svoje umijeće u kuhanju tog svima poznatog jela, a pobjednik ovogodišnje Fišijade u Belom Manastiru Momo Đurđević, iz Kneževih Vinograda, ide na državno natjecanje u kuhanju fiš-paprikaša koje se održava su Osijeku.. Drugo mjesto pripalo je Anti Dozanu iz Osijeka, a treće Željku Turaliji iz Valpova. Sve prisutne natjecatelje i goste zabavljao je tamburaški sastav „Ladovina“ te grupa Retrospektiva. Tradicionalna manifestacija završena je subotnjim sajmom jabuka i proizvoda od jabuka, u sklopu kojega je organizirana humanitarna akcija za 14 – godišnjeg Mislava Šuška oboljelog od cerebralne paralize. Dio predstavljenih proizvoda od jabuka bila je i štrudla od jabuka, a dobrovoljni prilog koji je skupljen od humanitarne prodaje štrudli, ići će u dobrotvorne svrhe kao pomoć u liječenju Mislava.

Skip to content