Povodom obilježavanja Dana državnosti Republike Hrvatske, gradonačelnik Belog Manastira Ivan Doboš i njegovi suradnici, zajedno s predsjednicom Gradskom vijeća Jadrankom Sabljak i gradskim vijećnicima, danas su položili vijence i zapalili svijeće kod Središnjeg križa na gradskom groblju u Belom Manastiru. Time su odali počast svim poginulim braniteljima i civilnim žrtvama u Domovinskom ratu. Vijence su položili i predstavnici Koordinacije udruga proizašlih iz Domovinskog rata i političkih stranaka. Kratku molitvu za sve branitelje i domovinu je predvodio svećenik župe Sv. Martina biskupa Beli Manastir, don Ante Guberac.
Dan državnosti u Republici Hrvatskoj je blagdan koji se obilježava 25. lipnja, na dan kada je 1991. godine Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske proglašavajući Republiku Hrvatsku samostalnom i neovisnom državom. Dan državnosti je službeni državni blagdan te se taj dan ne radi. Do 2001. godine Dan državnosti se obilježavao 30. svibnja svake godine, u spomen na konstituiranje prvog višestranačkog Sabora 1990. godine. Danas se taj datum obilježava kao spomendan – Dan Hrvatskoga sabora. Više fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici Grad Beli Manastir – gradska uprava.

Svim građankama i građanima Grada Belog Manastira, Branjin Vrha, Šećerane i Šumarine čestitamo Dan državnosti!

dand dand1

Skip to content