Prestaje obveza vozača teretnih vozila u tranzitu kroz Republiku Hrvatsku o zaustavljanju na određenim odmorištima, što znači da se vozači teretnih vozila u tranzitu, bez ograničenja, mogu zaustavljati na odmorištima koja se nalaze na određenim tranzitnim pravcima.

Prilikom tranzitiranja kroz Republiku Hrvatsku u obvezi ste koristiti autoceste.

U slučaju korištenja graničnog prijelaza koji nije na autocesti, u obvezi ste najkraćim putem doći do autoceste i nastaviti daljnje putovanje u tranzitu.

Tijekom zaustavljanja dužni ste se pridržavati strogih mjera socijalnog distanciranja kojima se nalaže izbjegavanje bliskog osobnog kontakta u razmaku od najmanje metar i pol (1,5 m) u zatvorenom prostoru i na otvorenom prostoru.

Pored navedenog dužni ste postupati po svim uputama predstavnika Civilne zaštite ili policijskih službenika.

Skip to content