Protekloga je vikenda grad Beli Manastir bio u posebnom blagdanskom ozračju, a subotnje popodne, iako kišno, mnogi su iskoristili za obilazak Božićnog sajma na gradskom Trgu Slobode. Božićni sajam održan je drugu godinu za redom, u sklopu manifestacije „Advent u Baranji“ koju je organizirala Turistička zajednica „Baranje“. Na 20 tak štandova na kojima su svoje proizvode izložili brojni obrti, udruge, ugostitelji, škole i drugi izlagači s područja Baranje i okolice, moglo se doista naći od svega po malo. I dok je šarenilo božićnih ukrasa, svijeća, suvenira i domaćih proizvoda bilo izazov za oči, mirisi raznovrsnih zimskih jela poput pečene kobasice s kupusom i kuhanog vina širili su se gradskim Trgom. Posjetitelji su mogli razgledati, kušati i kupiti ponuđene proizvode, ali i pratiti bogat i raznovrsni program koji su pripremili organizatori. Božićni sajam posjetili su i gradonačelnik Belog Manastira Ivan Doboš i njegovi suradnici Marko Bogatić i Predrag Stojanović. Članovi Učeničke zadruge “Mravci-znalci” OŠ Dr. Franjo Tuđman svoju kolekciju unikatnih kapa i šalova koji su sami izradili, posjetiteljima su predstavili kratkom modnom revijom. Ugođaju su značajan doprinos dali i Triolo bend iz Kneževih Vinograda izvodeći prigodne božićne pjesme. Zatim publici se predstavio i Župni zbor crkve sv. Martina pjevajući u duhu Božića. U božićnom raspoloženju zapjevao je i HKUD Beli Manastir i Ljubica Juračić, a Božićnim sajmom prošetale su i „strašne“ Petaračke Buše. Kišovita večer, veliko božićno drvce, mirisi domaćih kolača, kuhanog vina, šetnja centrom grada uz pravi božićni ugođaj samo su dio čarobnog adventskog ozračja koje je zavladalo gradom. Naime, ugodnu blagdansku atmosferu na Božićnom sajmu nije uspjela pokvariti ni kiša koja je padala cijeli dan, a repriza Vas očekuje već 21. prosinca, ovog puta nadamo se uz pahulje snijega. Sljedeća božićna manifestacija na programu je 13. prosinca u Karancu kada će se održati tradicionalni Zimski vašar i Čvarakfest! Ne propustite! Djelić atmosfere s Božićnog sajma donosimo u foto albumu na našoj Facebook stranici.

Skip to content