Polaganjem vijenca i minutom šutnje danas su predstavnici udruge antifašističkih boraca i antifašista Belog Manastira, Baranjskog – ruskog društva prijateljstva Beli Manastir, gradski čelnici i predstavnici izaslanstva veleposlanstva Ruske federacije u Republici Hrvatskoj,odali zahvalnost palim borcima NOR – a (1941. – 1945.) i borcima Crvene armije na području Grada Belog Manastira i prigradskih naselja te u Batini na spomeniku pobjede na memorijalnom kompleksu Batinske bitke. Gradonačelnik Ivan Doboš sa svojim suradnicima položio je vijenac na spomenik borcima Crvene armije na Trgu Slobode u Belom Manastiru.
Predstavnici antifašističke udruge podsjetili su na tragične događaje u Drugom svjetskom ratu, kada je poginulo više od 50 milijuna ljudi, te na to koliko su ovi veliki događaji i datumi iz Drugog svjetskog rata značajni za čovječanstvo. Te istakli da su podsjetnik svima da svako zlo treba spriječiti u njegovom začetku, u korijenu. Više fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

antif

antif2

Skip to content