Potpisan ugovor o donaciji vrijedan 8.000 kuna za projekt "Akvaponski uzgoj šarana i jagoda“
Danas je u zgradi Gradske uprave u Belom Manastiru svečano potpisan ugovor između Veterinarske stanice Beli Manastir i mladog studenta na Poljoprivrednom i ekonomskom fakultetu u Osijeku, Olivera Pavića iz Branjinog Vrha. Podsjetimo, Oliver je nedavno osvojio nagradu za najbolju poduzetničku ideju koju je raspisala Osječko baranjska županija, a riječ je o „Akvaponskom uzgoju šarana i jagoda“ koja je ujedno i tema Oliverovog diplomskog rada. Ideju, odnosno projekt su Oliver i njegov mentor prof. Aleksandar Stanisavljević, nedavno predstavili gradonačelniku Ivanu Dobošu i njegovim suradnicima te kako je i rečeno tada, Grad je pomogao pri realiziranju njegove ideje, a isto tako i pri pronalasku sponzora. Potpisivanju ugovora o donaciji za projekt u visini od 8.000 kuna su potpisali direktor Veterinarske stanice Beli Manastir Vinko Benić i student Oliver Pavić, u nazočnosti belomanastirskog gradonačelnika Ivana Doboš i Oliverovog mentora i profesora Aleksandra Stanisavljevića.
– Zahvaljujući nagradi Županije, Gradu Belom Manastiru i Veterinarskoj stanici kao najvećom sponzoru možemo krenuti sa provedbom projekta koji bi trebao biti gotov za nekoliko mjeseci., rekao je Oliver te naglasio kako je riječ na Sinergiji uzgoja ribe i biljaka kao i održivost sustava u kojemu će biti šaran i jagoda, iako je bilo raznih kombinacija čak i smuđa. Projekt je osmišljen tako da se otpad od riba koristi kao prehrana za biljke, a amonijak bi se kemijskim procesom pretvorio u nitrate odnosno u gnojivo.

oliver

Skip to content