Jučer je u prostorijama Male vijećnice Grada Belog Manastira potpisano prvih 5 ugovora o energetskoj učinkovitosti. Gradonačelnik Belog Manastira Ivan Doboš ugovore je potpisao sa Damirom Mendlerom, Petrom Tokićem, Ištvanom Feherom, Martinom Ilićem i Marijom Kožić.

U prvom programu dobili smo 536.000 kuna od čega fond financira 80 %, grad sa 20.000 kuna,a ostalo na teret korisnika. Maksimalna potpora je 25.000 kuna po projektu. Za drugi program dobili smo puno više 1,3 milijuna kuna, gdje grad sudjeluje sa 31.000 kuna, a ostalih 17,5 % sami korisnici. Maksimalna potpora korisnicima je skoro 65.000 kuna. Za prvi program nije bilo dovoljan broj prijavitelja jer se od predviđenih 20 prijavilo 11 i svi su prošli. Za drugi program bilo je 97 prijavljenih, od čega je prošlo njih 25. I u slijedećoj godini ćemo aplicirati, tako da se Belomanastirci mogu se nadati daljnjim potporama, rekao je gradonačelnik Doboš.
cesrtifi bm

Skip to content