Beli Manastir 11. studenog slavi Dan grada: u subotu počinje bogati kulturno-zabavni i sportski program

Grad Beli Manastir i ove je godine pripremio bogati program povodom proslave Dana grada i blagdana Sv.Martina biskupa.
Beli Manastir 11. studenog slavi Dan grada, a program obilježavanja započinje već u subotu ,8. studenog otvaranjem 22. po redu višebojskog i pojedinačnog prvenstva Hrvatske u ženskoj i muškoj sportskoj gimnastici, zatim tradicionalnim turnirom u boćanju i memorijalnom šahovskom turniru prof. Antun Bubalović, a sva događanja će se održati u Nastavno – športskoj dvorani u Belom Manastiru.

Sve do 16. studenog, u sklopu ovogodišnjeg programa, Belomanastirce i njihove goste očekuje niz sportskih, kulturnih i zabavnih događanja dok će se središnji dio proslave održati u utorak 11. studenog. Na sam Dan grada na samu svetkovinu sv. Martina, svečanost započinje polaganjem vijenaca kod Središnjeg križa na katoličkom groblju u 10 sati, potom se nastavlja svečanom misom u crkvi Sv. Martina, a nakon mise održati će se tradicionalni blagoslov vina u dvorištu Crkve. U 11 sati počinje sajam tradicionalnih domaćih proizvoda i suvenira, na gradskom Trgu Slobode. Kao i svake godine kuhati će se grah za sve građane. Zatim, od 12 do 18 sati u Gradskoj knjižnici održati će se zanimljiv program povodom obilježavanja Dana hrvatskih knjižnica. U 15 sati održati će se svečana sjednica Gradskog vijeća, a cjelodnevni program bit će zaključen prikazom oživljavanja legende o sv. Martinu biskupu na gradskom Trgu. Grad Beli Manastir ovim putem poziva Belomanastirke i Belomanastirce da se pridruže u svečanostima povodom Dana grada!
U nastavku donosimo detaljan program obilježavanja Dana Grada Belog Manastira:

Skip to content