Zamjenik gradonačelnika Zoran Kranjčec sudjelovao na 2. Međunarodnoj dunavskoj konferenciji o kulturi u Novom Sadu
Zamjenik gradonačelnika Belog Manastira Zoran Kranjčec i privremena ravnateljica Baranjske razvojne agencije Grada Belog Manastira, Milica Milosavljević, u ponedjeljak 5. svibnja sudjelovali su na 2. Međunarodnoj dunavskoj konferenciji o kulturi u Novom Sadu. Konferenciju su organizirali Kulturni centar Novog Sada i Europska dunavska akademija s ciljem razmjene iskustava iz praktičnog lokalnog rada u kulturi. Osim navedenog razgovaralo se i o aktualnim kulturnim politikama, kao i o poboljšanju mogućnosti „Dunavske kulturne makroregije“ u Europi, promociji kulture i budućim međusobnim suradnjama koje su od ključnog značaja, kao doprinos EU strategiji za ovu regiju. Program ove dvodnevne konferencije se sastojao od radionica dvije radne grupe: "Europske prijestolnice kulture-iskustva i izgledi za budućnost" i "Događaji i mreže na Dunavu – doprinos dunavskom indentitetu" za koje se prijavilo više od pedeset domaćih i stranih kulturnih djelatnika, a u cilju razmjene iskustva iz praktičnog lokalnog rada u kulturi. Ovaj kulturni događaj okupio je uzvanike iz Europske Unije, pokrajine Badan-Wuerttemberga, veleposlanike, ministre, umjetnike, predstavnike lokalnih samouprava gradova i općina iz čitave Dunavske regije.

zoran

Skip to content