Uoči današnjeg obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine, u Belom Manastiru su jučer ispred Spomenika hrvatskim braniteljima na gradskom Trgu, mnogobrojni građani zapalili svijeće. U znak sjećanja na žrtve Vukovara vijence su položili predstavnici gradske vlasti, gradonačelnik Ivan Doboš, njegov zamjenik Marko Bogatić i predsjednica Gradskog vijeća Jadranka Sabljak, predstavnici Koordinacije braniteljskih udruga grada Belog Manastira, te predstavnici političkih stranaka. Spomen na žrtve Vukovara tradicionalno, paljenjem svijeća već niz godina organizira Koordinacija braniteljskih udruga grada Belog Manastira. Molitvu je podno Spomenika hrvatskim braniteljima predvodio don Josip Kajić. Na brojnim prozorima belomanastirskih domova od jučer gore svijeće za Vukovar, a tako će biti i danas kada brojni građani tradicionalno na taj način odaju počast gradu heroju i svim žrtvama Domovinskog rata.

Skip to content