Spaljivanjem “Crva sumnje” završen je 9. Land art festival Slama, koji se po prvi puta održao na Šećeranskom jezeru kod Belog Manastira. Dvadesetak umjetnika od utorka oblikovalo je Skulpture od slame, a završnica festivala, točnije spaljivanje skulpture ove je godine održana u oba dana –festivala. Tako je, u subotu pred brojnim posjetiteljima na jezeru spaljeno Ružno pače, a jučer, u nedjelju Crv sumnje uz multimedijalni performans u suradnji s plesnim studiom Shine feat Matej Šimunić. Održane su i razne radionice, predavanja, bilo je tu i nastupa raznih DJ –a, a li i nešto drugačije glazbe. Iznenađenje Festivala bio je žicohod Dua Funambule Balkan. Posjetitelji su tako osim u bogatom i zanimljivom sadržaju mogli uživati i u sajmu domaćih proizvoda, na kojemu su se kao i uvijek našle i brojne baranjske delicije. Također, svi zaiteresirani mogli su sudjelovati i u fotografskom natječaju “Savršeni trenutak“. Podsjetimo, manifestaciju je podržao Grad Beli Manastir, a glavni organizator festivala je akademski slikar Nikola Faller, a ovogodišnji festival bio u znaku je u znaku devetke koja simbolizira savršenstvo. Kako je to izgledalo ovog vikenda pogledajte u našem Foto albumu na našoj Facebook stranici Grad Beli Manastir – gradska uprava

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skip to content