Danas je gradonačelnik Tomislav Rob sudjelovao na svečanom potpisivanju Dodatka Sporazuma o provedbi Intervencijskog plana Grada Belog Manastira i Općine Darda pripremljenog u okviru provedbe Programa integrirane fizičke, gospodarske i socijalne regeneracije malih gradova na ratom pogođenim područjima.
Svečano potpisivanje održano je u Novoj Gradišci u prisustvu ministrice Gabrijele Žalac i premijera Andreja Plenkovića nakon završetka VIII. sjednice Savjeta za Slavoniju, Baranju i Srijem. Dodatkom su osigurana dodatna bespovratna sredstva za provedbu Intervencijskog plana u okvirnim iznosima od 12,025 milijuna eura iz Europskog fonda za regionalni razvoj za Grad Beli Manastir i 2,6 milijuna eura iz Europskog socijalnog fonda te 6,475 milijuna eura iz Europskog fonda za regionalni razvoj za Općinu Darda kao i 16 milijuna kuna iz Europskog fonda za regionalni razvoj namijenjenih sufinanciranju projekta „Kuće u romskom naselju“ kroz preraspodjelu unutar OPKK.

Skip to content