savjet-mladihSavjet mladih Grada Belog Manastira održao je 5. sjednicu na kojoj je jedina tema bila predlaganje i dogovori oko programa zabavnih, kulturnih i sportskih sadržaja koji će se odvijati ovoga ljeta. Prema najavi predsjednika Savjeta Roberta Kožića, Belomanastirsko ljeto mladih 2013. počelo bi 19. srpnja organiziranjem DC partyja (donesi svoju cugu, a misli se na sokove) gdje bi se održao koncert na otvorenom uz živu glazbu. Kako oko svega treba još nekoliko dogovora a vremena je malo, ostaje nada da će se to ipak uspjeti organizirati. Ono što se za sada sigurno kalendarski zna su održavanje jedne kazališne predstave (a za drugu još treba potvrditi), šest foto izložbi i različiti Zumba sadržaji, te kino predstave na otvorenom koje svakog ljeta organiziraju Centar za kulturu Grada Belog Manastira i Foto-kino klub «Baranja film» (Mikro ljetno kino od 29.07. do 02.08., i projekcije filmova u suradnji sa Hrvatskim filmskim savezom od 14.08. do 18.08., a bit će i pojedinačnih filmova 26.07., 09.08. i 16.08.). Od ostalih zabavnih događanja ovoga ljeta u Belom Manastiru najavljeno je: igre mladih pod nazivom “Kako su se igrali naši djedovi”, utrke u sporoj vožnji bicikla, turnir u stolnom nogometu, priredba o važnosti igre, Zumba tonic (tečaj zumbe za djecu), internacionalni Zumba party, turnir u PES-u na otvorenom (kompjuterski nogomet), večer poezije, noć parodije, gledanje suza sv. Lovre, fitness poligon po gradu, igre na vodi koje će se održavati na bazenima i druge zanimljive aktivnosti. Do sada su sudjelovanje sa svojim aktivnostima i pristajanje da to bude kroz zajednički jedinstveni program na Belomanastirskom ljetu mladih 2013. potvrdili: Centar za kulturu Grada Belog Manastira, Foto-kino klub «Baranja film», Udruga Skok, Klub Tradicijski korzo, Udruga Fit 4 Life, Udruga P.G.D.I. i Centar za mlade Beli Manastir, a pozivaju se i sve ostale gradske udruge da se priključe sa svojim aktivnostima. Na ovoj sjednici osim članova Savjeta mladih svojim idejama, prijedlozima i iskustvom u organiziranju sličnih manifestacija pomogli su i dogradonačelnici Zoran Kranjčec i Marko Bogatić, ravnatelj Centra za kulturu Grada Belog Manastira Edo Jurić, te predsjednica Zajednice športskih udruga Grada Belog Manastira i voditeljica Udruge Skok – športska rekreacija i ples Evica Čutoraš. Kraj Belomanastirskog ljeta mladih 2013. planiran je za 23. kolovoza uz večernji DC party i živu glazbu.

Skip to content